KOŠICKÁ STREETBALLOVÁ LIGA

PRVÉ ŠTVRŤSTOROČIE KOŠICKEJ STREETBALLOVEJ LIGY

Víťazom 21. ročníka KSL 2016 sa stalo DŽUNGELEE

Po šiestich triumfoch na Amurskej ulici prepísali chlapci a dievčenská posila z družstva SMRŤ PRICHÁDZA Z DŽUNGELEE históriu a po 7 rokoch získali svoj 2. triumf v Košickej streetballovej lige.  V základnej časti síce trikrát zaváhali, hlavne vysoká prehra s #TYDAMBOJZ ich môže mrzieť, ale po triumfe v pohári predviedli kompaktný výkon aj vo FINAL FOUR.

V prvom semifinále síce zo začiatku sa nevedeli vysporiadať so streleckou potenciou najlepšieho strelca ligy Šaniho Luttera, zápas otočili a vo finále nedali družstvu 4FUN žiadnu šancu. Pozitívna je účasť celého družstva, keď na finále okrem reprezentanta Miša Baťku prišli všetci.  Druhé finále si vychutnal aj Róbert Nubber, ktorý po zanechaní hráčskej kariéry predviedol výkon, za ktorý bol ocenení cenou MVP hráča ligy.

Družstvo 4FUN sa prvykrát dostalo do finále v rámci histórie ligy, výkon na súpera nestačil, napriek tomu, že mali vo svojich radoch nováčika roka Filipa Dudu, ktorý budúci rok bude už v kategórii A a najlepšieho obrancu ligy, Riša Krajňáka, ktorého talent v tomto ročníku výrazne vynikol, čoho výsledkom je 7.miesto v tabuľke strelcov.

BLACK STREET nakoniec skončili až štvrtý, smutné je, že sme tento rok vo finále nevideli rekordéra v počte štartov Osiho Kornera a v celej lige Mańa Kolena.

BALKÁNSKE BANÁNY ukázali svoju silu v zápase o 3.miesto, aj napriek tomu, že boli v trojici. Strelecký potenciál Šaniho Luttera bol tento rok neprekonateľný, škoda len, že BANÁNY hrávali často maximálne 4 a finale bez svojho mladoženáča Borisa Diszdareviča.

Kompletne výsledky

 


(No Ratings Yet)