KOŠICKÁ STREETBALLOVÁ LIGA

PRVÉ ŠTVRŤSTOROČIE KOŠICKEJ STREETBALLOVEJ LIGY

FINAL FOUR 2017 už tento piatok

Je to tak. 22. titánový ročník Košickej streetballovej ligy finišuje. Čaká ho už len záverečná akcia a tou je FINAL FOUR 2017. Jednodňová akcia, ktorá sa uskutoční v piatok 1. septembra 2017 na multifunkčnom ihrisku na sídlisku nad Jazero.

Spomedzi štyroch finalistov aktuálneho ročníka vzíde nový víťaz ligy. Titul obhajuje družstvo SMRŤ PRICHÁDZA Z DŽUNGELE, ktoré je tento rok oslabené o troch kľúčových hráčov a počas sezóny dali družstvu zbohom ďalší dvaja. V semifinále to bude mať viacnásobný MVP hráč ligy Róber Lipnický ťažké proti chlapcom s BLACK STREET, kde sa dali dokopy starší hráči s mladými nádejami z KB Košice. Viktor Dudovič dobre zladil chémiu skúsenosť a mladosť, v dobrej forme hrá Róber Csillagh a s malou drzosťou sa presadzujú Enrico Krebes, Adam Monček a Erik Mišnský.

V druhom semifinále sa top favorit ligy družstvo SOUTH PARK stretne s chlapcami s #TYDAMBOJZ. SOUTH PARK v minulosti vyhral tri krát ligu, tento rok sa opiera opäť o bratov Kováčovcov a najlepšieho strelca ligy bývaleho extraligistu Petra Lechmana. #TYDAMBOJZ po dlhšom čase postúpil do FINAL FOUR, Petrovi Berinšterovi budú však vo finale chýbať niektorí hráči, napriek tomu určite nepredajú svoju kožu lacno.

FINAL FOUR nebude len o streetballe, uličnom basketbale na jeden kôš, ktorý sa pomaly transformuje na 3×3 basketbal. Basketbal, ktorý podporuje medzinárodná basketbalová asociácia FIBA, a ktorý získal miestenku na olympiáde v Tokiu v roku 2020. Hráčov a divákov čaká bohatý sprievodný program, reprodukovaná hudba, občerstvenie a kopec zábavy. Vďaka jednému z partnerov bude o 14:00 pripravený bohatý sprievodný program a súťaže pre malé deti. Hráčov a divákov čakajú aj sprievodné súťaže o atraktívne ceny. Celý program a ostatné informácie môžu všetci nájsť na webe www.ksl.sk

Po záverečnom finálovom zápase sa bude sumarizovať celá liga, oceňovať najlepšie družstvá a najlepší hráči. Ceny vďaka partnerom sú atraktívne, najlepší strelci získajú aj dve spiatočné letenky do Kolína. Kandidátmi sú Peter Lechman z družstva SOUTH PARK a Marek Zachar z družstva 4FUN. Čaká nás bohaté športový deň, teda ak máte radi basketbal, streetball, príďte, neľutujete. 1. september je štátnym sviatkom a tak svoj voľný čas môžete vyplniť aj povzbudením najlepších košických uličných basketbalistov. Na detí sa určite teší aj klaun Ronald.

 

Rozpis zápasov

 


(1 votes, average: 4,00 out of 5)