KOŠICKÁ STREETBALLOVÁ LIGA

PRVÉ ŠTVRŤSTOROČIE KOŠICKEJ STREETBALLOVEJ LIGY

Predslov prezidenta ligy

Alebo privítanie 25. ročnej Košickej streetballovej ligy

Je to nedávno, čo Košická streetballová liga oslavovala 20. rokov a po veľkej oslave na Aničke, kedy sme sa s Čižmom vracali domov v noci, sme si tak vraveli, že 20 rokov, to už je veľké číslo. Žeby už aj stačilo !

Ale nie, prešlo 5 rokov, obili sme sa, otriasli a je tu 25. ročník. Neuveriteľné číslo. Už v roku 2015 sme našli pár nových ľudí do výboru a hlavne PR manažéra Duškyho, ktorý nám vždy pritiahol a poriťahuje partnerov a sponzorov. Je obrovský prínos pre ligu.

V roku 2016 sme sa stáli súčasťou projektu Košice – európske hlavné mesto športu a mohli sme opäť čerpať dotácie od mesta. Nikdy nás mesto Košice neocenilo na toľko, ako ostatné podujatia v meste. A pred rokom sme dokonca padli na úroveň starých hráčov bridže turnaja na Jedlíkovej ulici. Nikdy nás to nezlomilo. Urobili sme aj zimnú edíciu KSL vďaka grantu ČSOB poisťovne.

Za tých 25 rokov sa tie financie látali a plátali. Podporovateľov bolo veľa, ich zoznam by bol asi na pár strán. Ale jedno je isté, jedinečné podujatie sme tu udržali a dosiahli jeho obrovskú popularitu. Výsledkom je, že rok 2020 bude rekordný, čo sa týka počtu hráčov. Až 93 basketbalistov chce hrať KSL, čo je najlepšie ocenenie za 25 rokov našej práce.

Média o nás nikdy nejavili záujem, robili sme si to v tichosti. Zo začiatku to bol Košický Večer, neskôr Korzár, dokonca aj TV NAŠA, ale keď asi pred 15 rokmi mi nemenovaný redaktor lokálnej TV povedal, že nemôžu prísť na naše podujatie, lebo sa hraje 3.liga vo futbale, náš záujem o mediálny priestor ochabol. Liga to bol náš streetball a odmietali sme názvy ako streetbasket, strítbal. Odmietali sme telocvične a haly.

KSL si zachovala svoju tvár za 25 rokov, rovnaké prostredie, rovnaké hádky pred a počas zápasov, rovnaká komunita. Aj keď bola snaha ju prerobiť na 3×3 formát, asi pred dvoma rokmi, nepodarilo sa. Hráči odmietli zvuk píšťalky a tvrdé pravidlá. Občas niekto dostal po papuli, občas odskočila lopta, občas niekto odignoroval FINAL FOUR, aj napriek tomu liga funguje už 25 rokov.

Pred rokom to z moje strany bolo zlé a už som myslel, že nebudem ligu viesť a dokonca neuvidím ani jeden zápas ligy. Zabojoval som a prišiel som v auguste. Tento rok mi pomohli hlavne Beri a Matúš Dorov, s rozhodcami Begi. Bolo to náročne, ale po finále som plakal od nadšenia. Kopa ľudí, nadšenie, teplo, krásne fanúšičky a kopa podaní rúk. To je naša KSL.

COVID je strašiak, ktorý nás bude strašiť asi až do budúceho roka. Ale ľudia sa správali zodpovedne, preto ligu môžeme hrať aj tento rok. Bude náročná finančne, hygienicky a organizačne, ale finále bude určite veľkým vrcholom leta v Košiciach.

Teším sa teda na streetballové leto v Košiciach, na dramatické zápasy, už aj na tie hajty na sociálnych sietiach. KSL ma dobrý organizačný tím, preto o kvalite tohto ročníka nepochybujem. Máme novo logo, nový template webu a pripravujeme ešte kopu novieniek. E-shop alebo online stream zápasov, to sú najnovšie snahy, ktoré oživia ligu.

Začíname veľkým otváracím ceremonálom, na ktorí ste všetci srdečne vítaní.


(3 votes, average: 1,00 out of 5)