KOŠICKÁ STREETBALLOVÁ LIGA

REŠTART LIGY SMEROM K NOVÉMU FORMÁTU

POKRAČOVANIE ČÍSLO 24

Dvadsať štyri je číslom, o ktorom môžeme povedať ako o dvojnásobnom tucte. Už dvakrát tucet rokov trvá v Košiciach streetballové letné nadšenie. Košická streetballová liga (KSL) je síce staršia, ale ešte stále je mladá a dynamická, pričom každý rok priláka množstvo mladých ľudí vekom aj dušou.

Blíži sa ročník 24. ročník, ročník čo prinesie ?

Niečo o lige !
Liga sa hrá zhruba od polovice júna,  do konca augusta. 1. septembra (alebo väčšinou skôr) sa hrá záverečný turnaj FINAL FOUR, kde štyri najlepšie družstvá bojujú o celkové víťazstvo. V auguste sa hrá turnajovým spôsobom Streetballový pohár. Ligu hrá šesť až desať družstiev a zhruba 80 až 100 hráčov vo veku od 15 a 60 rokov.

Liga sa hrá od roku 2010 na sídlisku nad Jazerom, na  multifunkčnom ihrisku na Amurskej ulici.  Ligu odohralo množstvo hráčov, známych aj neznámych, amatérov aj profesionálov. Medzi najznámejšie osobnosti a legendy basketbalu minulosti patria: Patrik Meluš, Alexander Czako, Peter Jankovič, Richard Leško a Róbert Nuber, súčasnosti: Richard Körner, Michal Čekovský a Michal Baťka. Ligu hrali dokonca aj zahraniční hráči a študenti, najznámejší bol Hasan Al-Masri a jeho lekárske družstvo AL WAHDA II, ktoré ligu vyhralo v roku 2007. Prvé ročníky ligu hralo aj známe športové trio bratov Jankovičovcov a dvojica bratov Zábavnikovcov. Bratia Jankovičovči s družstvom CITY Team  suverénne triumfovali v rokoch 1999 a 2000 a podnietili zaviesť do ligy kategórie hráčov, keďže nastupovali zväčša s extraligistami. Najmladší hráč ligy mal 16 rokov a najstarší má dnes dokonca 56 rokov (Osvald).

Ako sa prihlásiť do ligy ?

Prihlásiť do ligy sa môže partia minimálne 5 hráčov do soboty 8.júna 2019, hrať sa bude zhruba od 15. júna 2019  do konca augusta. Prihlášku nájdeš na googli.

(2 votes, average: 5,00 out of 5)