KOŠICKÁ STREETBALLOVÁ LIGA

PRVÉ ŠTVRŤSTOROČIE KOŠICKEJ STREETBALLOVEJ LIGY

Od stredy sa otvárajú na Slovensku aj športoviská

Ďalšia dobrá správa pre slovenský šport. Od stredy 20. mája 2020 môžu byť otvorené nielen vonkajšie športoviská, ale pre športové kluby už aj vnútorné. Otvoriť sa môžu tiež kryté plavárne. Nové opatrenie sa zatiaľ týka len vrcholových športovcov a členov organizovaných športových klubov.

Na ďalšom otváraní športovísk sa dohodlo konzílium odborníkov počas pondelkového spoločného stretnutia. Slovenský premiér Igor Matovič po rokovaní oznámil, že na vonkajších športoviskách sa môžu od stredy 20. mája využívať aj toalety. Šatne a ďalšie hygienické zariadenia zostanú ešte pre návštevníkov nedostupné. Rovnako zostáva zachované nariadenie o zákaze vstupu divákov na tribúny. „Rušíme povinnosť bezkontaktnosti. Týka sa to všetkých športov, ktoré sa vykonávajú na vonkajších športoviskách,“ povedal Igor Matovič.

Úrad verejného zdravotníctva už dnes pracuje na aktualizácii všetkých opatrení, ktoré odobrilo konzílium odborníkov.

V rámci štvrtej fázy uvoľňovania opatrení sa od stredy 20. mája 2020 povolia aj podujatia do 100 osôb. Diváci môžu chodiť na kultúrne podujatia, kiná a divadlá. Organizácii športových zápolení sa toto opatrenie nebude zatiaľ týkať. Ligové súťaže a rôzne preteky na Slovensku sa budú môcť podľa hlavného hygienika SR Jána Mikasa konať najskôr od 3. júna. „Zatiaľ budú určite bez divákov. Podľa vývoja epidemiologickej situácie budeme môcť postupne pristúpiť aj k povoleniu diváckych návštev,“ uviedol Ján Mikas.

Športový život na Slovensku ustal 9. marca, keď Ústredný krízový štáb SR nariadil zákaz usporiadania všetkých hromadných podujatí v krajine. Neskôr sa zatvorili aj všetky športoviská. Po šiestich týždňoch sa otvorili vonkajšie športoviská bez šatní a sociálnych zariadení pre vrcholových i rekreačných športovcov. Športovať a pripravovať sa mohli doteraz len bezkontaktne. Od stredy príde pre šport dlho očakávaná zmena.