KOŠICKÁ STREETBALLOVÁ LIGA

REŠTART LIGY SMEROM K NOVÉMU FORMÁTU

BALKÁNSKE BANÁNY prvýkrát víťazom ligy

Podarilo sa !!! V sobotňajšom horúcom finále na ihrisku Amurská v Košiciach dominoval len jeden tím. Chlapci z BALKÁNSKÝCH BANÁNOV nenašli v dvoch zápasoch premožiteľa, napriek tomu, že im chýbal Matúš Vasiľ a Braňo Fontaigne bol len v úlohe diváka, partia okolo Šaniho Luttera zaslúžene získala premiérový prvý titul Košickej streetballovej ligy.  DagoMišom Fabrícim boli naladení na víťaznú nôtu,  keďže predtým vyhrali turnaj v Moldave. Dobre hrali aj Majo Dulovič, Dežo a Rišo Kubovčík.  Finále bolo patrične vybičované, emócie pretrvávali až do konca. Napäté súboje boli medzi Dagom a Lipom až do konca. BALKÁNSKE BANÁNY to nakoniec zvládli a keďže minulý rok nepostúpili do FINAL FOUR, vylepšili tak svoje najlepšie umiestnenie spred 3 rokov, kedy vyčerpaní vo finále podľahli práve BLACK STREET.

Na treťom mieste skončili 4FUN, v semifinále nestačili na BALKÁNSKE BANÁNY, v súboji o 3. miesto už nedali šancu oklieštenému družstvu SOUTH PARK, ktorému sa tento rok zranili až traja kľúčoví hráči.

Do Nemecka poletia dvaja najlepší strelci Peter Lechman a Tomáš Halás, ktorý predbehol svojich konkurentov až po finálovom turnaji. MVP hráčom sa stal Peter Lechman, najlepším nováčikomje Oliver Čech. Najlepší obranca je Rišo Smorada, fair-play hráč roka je Martin Kavečanky. V ALL STARS ligy sú Tomáš Halás, Miro Gábor a Filip Duda.

Cenu prezidenta KSL získala Veronika Krakovská za fotografický prístup a odvahu postaviť  sa na ihrisko proti silným mužom, a Filip Tchúr ako víťaz verejnej súťaže alebo neoficiálne MIP hráč ligy.

Celkové výsledky, zoznam najlepších hráčov a celkové hodnotenie ligy nájdete na tomto odkaze.

 


(No Ratings Yet)