KOŠICKÁ STREETBALLOVÁ LIGA

PRVÉ ŠTVRŤSTOROČIE KOŠICKEJ STREETBALLOVEJ LIGY

Aký bol 21. ročník Košickej streetballovej ligy

Tento ročník bol trochu hektický a zvláštny.
Hralo ho len 6 družstiev a to aj kvôli tomu, že na poslednú chvíľu sa odhlásilo družstvo KB Košice nádených juniorov a dvoch hračov extraligy.
Musel sa meniť na poslednú chvíľu model PLAYOFF a do finále automaticky postúpili prvé družstvá.

Základná časť bola vyrovnaná, vyhrať mohol každý s každým, ale pozíciu lídra si udržalo družsvto SMRŤ PRICHÁDZA Z DŽUNGELE.
V PLAYOFF mali veľké ambície chlapci z BAD BOYZ, ale 4FUN nepripustil prekvapenie.
Chlapci s #TYDAMBOJZ si to zavarali už na konci základnej časti a v sérii viedli 1:0, nakoniec do FINAL FOUR postúpilo družstvo BALKÁNKSKE BANÁNY.

V prvom semifinále to vyzeralo, že najlepší strelec ligy Šani Lutter by mohol dostať svoj tím do finále (ako pred pár rokmi LUNETIC), no družstvo okolo bývalych extraligistov Robka Nubbera, Jožka Verešpeja, podporované Lipnickým a Dionýzom (ktorý si konečne našiel cestu na finále), prekvapenie nedopustilo.

V druhom semifinále hral BLACK STREET bez Kornerovcov, celú ligu nehral ani Maňo Koleno a tak 4FUN svoju šancu pretavil do vytúženého postupu do finále.

Vo finále to už bola labutia pieseň SMRŤ PRICHÁDZA Z DŽUNGELEE a po ich triumfe, pribudol nový víťaz ligy hranej na ihrisku Amurskej ulici a prerušil tak šesťročnú nadvládu BLACK STREET.

Kráľ strelcov je nový, Alexander Lutter hral dobre tento rok, Marek Zachar ako trojkár nenachal nič zo svojej trojkovej presnosti a titul obhájil.

Nováčikom sa stal zaslúžene Filip Duda, mladý extraligista s KB Košice.

Fair-play hráč 21. ročníka Pavol Gorog a jeho slová hovoria za všetko:

“Ďakujem vám všetkým. Ozaj, úprimne. Včera som mal čo robiť aby som sa nerozplakal od dojatia. Je fajn byť súčasťou niečoho a pri mojom súčasnom zdravotnom stave to vnímam oveľa viac. Ďakujem za pekné leto, ktoré by bez KSL bolo veľmi ťažké. Najhoršie je, keď človeka dobehnú myšlienky. Viem, navonok úsmev, dobrá nálada ale verte že vo vnútri sa mi odohráva kadečo. Ďakujem, bojujem.. A o rok sa vidíme opäť.”

 

Uvidíme sa v roku 2017 pri TITÁNOV 22. ROČNÍKU LIGY.

 


(No Ratings Yet)