KOŠICKÁ STREETBALLOVÁ LIGA

PRVÉ ŠTVRŤSTOROČIE KOŠICKEJ STREETBALLOVEJ LIGY

Dvadsiaty piaty (25) ročník našej ligy je tu

V marci tohto roku kvôli pandémii COVID-19 utíchol na Slovensku športový život. Mnoho súťaži bolo zrušených, vrátane basketbalu. Aj nad novým ročníkom Košickej streetballovej ligy visel dlho veľký otáznik.

Ak by sa epidemiologické opatrenia uvoľnili, oplatí sa hrať v ťažkej ekonomickej situácii nový ročník, budú chcieť hrať ligu družstvá, budeme mať kde hrať ? To boli otázky, ktoré vírili hlavou organizátorom ligy ešte v apríli, začiatkom mája. Ale dobré prognózy a postupné uvoľňovanie opatrení potešili ľudí, ktorí každý rok pripravujú ligu a rozhodli sa, aby sme jubilejný 25 ročník spustili. Aby 25. ročník bol opäť výnimočný a bol oslavou košického streetballového leta na vonkajších basketbalových ihriskách.

Z minulého roka sme sa poučili, boli tu menšie chyby a preto výkonný výbor KSL začal intenzívne pracovať na príprave nového ročníka. Aby po jeho skončení sme si mohli povedať, že v Košiciach máme jedno TOP podujatie pre všetkých basketbalových nadšencov, s obrovskou tradíciou a popularitou.

Tento rok nás teda čakajú zmeny, aj keď liga bude finančne obmedzená (štartovné sa nemení) a hlavne obmedzená hygienickými pravidlami športových podujatí, napriek tomu od začiatku pracujeme na novom “vzhľade” Košickej streetballovej ligy, na novinkách, webovom, mediálnom priestore a hlavne na športovom programe, ktorý bude mať opäť vrchol koncom augusta na FINAL FOUR. Pipravujeme on-line prenosy a e-shop.

Úvod ligy predbežne plánujeme na nedeľu 21.júna 2020, kedy čaká všetkých hráčov a divákov bohatý uvítací program. Pevne veríme, že príde skôr tropické leto ako druhá vlna pandémie, a že podujatie, ktoré je v Košiciach už štvrťstoročie bude pre všetkých veľkým plus po ťažkom období.

Organizátori veria, že mnoho extraligistov po vynútenej pauze sa bude chcieť “rozbehnúť” do ďalšej sezóny, mladé talenty košického basketbalu skúsia túto nie ľahkú súťaž a hlavne, že stáli hráči sa poskladajú do už zabehnutých tímov. Lebo získať pohár víťaza Košickej streetballovej ligy je dnes obrovská prestíž.

Pohár sa bude opäť hrať ako OPEN podujatie ako 2. ročník Staromestského pohára vďaka podpore MČ Košice-Staré mesto, jednodňové podujatie sa uskutoční na ihrisku na Pajorovej ulici . Tento rok aj s profi rozhodcami 3X3 basketbalu a cenami od SBA. Prihlasovanie bude cez 3×3 planet.

Basketbaloví nadšenci, ak ste sa flákali doma, máte teda možnosť urobiť niečo pre svoje zdravie a prísť si zahrať 25. ročník Košickej streetballovej ligy. Na tomto webe a v skupine FB KSL-Košická streetballová liga (súkromná skupina) nájdete všetky informácie. Informácie nájdete aj na FB stránke kslLeague.


Prihlásiť sa môžete elektronicky cez GoogleForms alebo stiahnutím dokumentov, po ich vyplnené a zaslaní elektonicky.

Na komunikáciu využívajte jednak FB alebo e-maily ksl@ksl.sk a kslkosice@gmail.com a samozrejme aj FB messenger.


(2 votes, average: 1,00 out of 5)