KOŠICKÁ STREETBALLOVÁ LIGA

REŠTART LIGY SMEROM K NOVÉMU FORMÁTU

Víťazom titánoveho ročníka je SOUTH PARK

Víťazom 22. ročníka Košickej streetballovej ligy sa stal TOP favorit celej súťaže družstvo SOUTH PARK. Aj keď v nedeľu predtým zaváhal proti družstvu BLACK STREET v pohári, najprv v semifinále nedal šancu chlapcom z #TYDAMBOJZ a vo finále ani zvyšku BLACK STREET. A tak historicky najvyšším finálovým víťazstvom 101:43 sa skončil 22. ročník ligy, SOUTH PARK sa tak stal druhým najúspešnejším družstvom histórie KSL so štyrmi titulmi.

V úvodnom predkrme sa dočkali chlapci z BAD BOYZ prvého víťazstva nad 4FUN a nakoniec ich to vystrelilo na celkové 4.miesto.

Dôvodom bol fakt, že kapitánovi DŽUNGELE Roba Lipnického neprišli  hráči na FINAL FOUR, čo sa v histórii ligy ešte nestalo !!! Jogurt ostal v robote, Pali G. niekde v neznáme, Slavo Staško sa v sobotu vraj ženil a dávnejšie sa na Robovi zranili „stálice“ Matúš Radvanec a Blacky. A tak iba s Natálkou Ondovou to Robo vzdal. Nasledovala tretia kontumácia a historicky posledné miesto pre SMRŤ PRICHÁDZA Z DŽUNGELE. Napriek tomu sme sa rozhodli oceniť cenou MVP práve Roba Linpnického.

Zápas o 3. miesto sa nehral a tak si dali malý ťukes chlapci z 4FUN (po zjedení 4 gulášov) so zvyškom #TYDAMBOJZ. Skončilo to zle a to zranením Beriho, ktorý si to fakt nezaslúžil. Peťo Berinšter získal však cenu FAIR-PLAY hráč ligy, ktorú si určite za prístup k lige zaslúžil. Ďakujeme Beri.

A hlavne vďaka nemu, došli mladí basketbalisti a basketbalistky, čakal ich šašo Ronald McDonald. Škoda, že ďalšie budúce košické talenty neprišli. Hodinový program s Ronaldom napriek tomu upútal aj mladšie deti, pohrali sa ratolesti Kováčovcov, Testefayovcov, Hricovcov a iné deti, ktoré si našli cestu na túto skvelú akciu. Pekné animátorky z McDonald pripravili pre nich aj kopec súťaži, skákaci hrad praskal vo švykoch.

Vo finále SOUTH PARK prevalcoval „štyroch statočných“ z BLACK STREET, aj vďaka najlepšiemu strelcovi ligy Peťovi Lechmanovi, ktorý ukázal, že bol pre tím dôležitý, čo mu vynieslo aj miesto v zostave ALL STARS ligyRóbert Csillágh bol vyhlásený druhým hráčom ALL STARS. V BLACK STREET zaujali aj mladé pušky z KB Košice, ktoré bohužiaľ vytiahol p.Rešetár na sústredenie a tak na finále dôjsť nemohli. Najviac zaujal Enrico Krebes, aj bodovo a aj herne. Najväčší pokrok dosiahol aj Dávid Matys.

Najlepším nováčikom sa stal Andrej Trebeľák. Hral síce menej zápasov, ale v nich bol strelecky, ale aj herne úspešný a pre družstvo prospešná. Aj napriek „pokročilému“ veku.

Pre piate družstvo 4FUN ostali nakoniec dve individuálne ceny. Najlepší trojbodový strelec je opäť Marek Zachar a spolu s Peťom Lechmanom a ich frajerkami poletia vďaka Letisku Košice do Kolína. Najlepším obrancom sa stal Jakub Tušan, ktorý hral opäť s „najkrajším“ dresom.

Rozpadnutým BALKÁNSKYM BANÁNOM sa ušlo tiež 1 miesto v ALL STARS pre Alexandra Luttera, ktorý týždeň pred finále úplne rezignoval. Nečudujeme sa mu.

Finále teda dopadlo výborne, aj napriek neduhom, ktoré sprevádzali ligu od začiatku až po koniec. Škoda, že opät neprišiel Leco so svojou Magician show, vraj v Tatrách sa lepšie točia videá. Na Aničke sme sa tiež stretli na Aftér párty v hojnom počte. Škoda, že nebol Jogurt, opekač klobás z vlaňajška, ale tradičná zostava sa dobre zabavila aj s najmladšou kuchárkou Zoe a obracačkou klobás.

Čoskoro sa dočkáme aj videjka z Finále, fotky už môžete kukať na FB.

O rok sa možno uvidíme ??????? Len či bude mať kto hrať ??????

Kompletne výsledky

Fotogaléria

 


(1 votes, average: 1,00 out of 5)