KOŠICKÁ STREETBALLOVÁ LIGA

REŠTART LIGY SMEROM K NOVÉMU FORMÁTU

Kráľovský 23. ročník už beží naplno

V nedeľu 24. júna 2018 odštartoval už 23. ročník Košickej streetballovej ligy.

Prihlásilo sa šesť  družstiev. Je to málo alebo veľa. Keďže je nahlásených až 74 hráčov, z čoho zatiaľ hralo, resp. skórovalo len 57 hráčov. Do je dosť aj na 10 družstiev. Ale liga je dlhá a tak kapitáni razia filozofiu, že radšej širší káder ako žiadny. V minulosti však hrali tímy aj s 5 hráčmi a dokonca ligu vyhrali (WHAT’S UP). Hráči z DŽUNGELE sa rozdelili do troch družstiev a posilnili sa niektoré družstvá.

Po predsezónnej porade kapitánov a vedenia ligy sa dohodlo na experimente s 1 rozhodcom a 1 zapisovateľom pri každom zápase. Preto sme oslovili dve mladé rozhodkyne, z nich už hlavne Viki rozhodovala zopár zápasov. Raz si to vyskúšal Viktor D. a raz aj Merč. Jeden zápas sa hral bez rozhodcov. Momentálne prebieha diskusia kapitánov ohľadne pravidiel na privátnej FB skupine. Teda jedinou novinkou je, že rozhodca píska fauly a hráči si ich nehlásia samy, sporné lopty sú na rozhodcovi a od 10. faulu sa hádže jeden TH. Do finále sa určite táto zmena pravidiel vykryštalizuje a finále by sa mohlo hrať podľa upravených pravidiel 3×3 basketbalu.  Myšlienka je aj vymeniť  vhadzovanie spod koša za CHECK a vypustiť  pravidlo 2 prihrávok po koši. Rozhodovanie rozpútalo búrlivú diskusiu, kapítanov na FB, hráčov na ihrisku. Je to experiment, tak mu treba dať  chvíľu čas a šancu ho doladiť  do lepšej podoby.

Aktuálny rok 2018 bude určite zaujímavý. Jednak všetkých čakajú atraktívne ceny, letenky, tričká a iné doplnky rýchlo rozbiehajúcej sa módnej kolekcie, pitný režim zdarma a určite to bude veľkolepé finále. Účasť v lige potvrdili aj mnohé hviezdy. Za SOUTH PARK možno nastúpi Romana Stehlíková bývala hráčka GOOD ANGELS Košice a v radoch BLACK STREET uvidíme určite Riša Körnera a viacnásobného MVP hráča ligy Róberta Lipnického. Možno uvidíme aj Miša Čekovského, za BLACK STREET nastúpi ďalší zahraničný hráč Tomislav Rados, #TYDAMBOJZ angažovali Humenčana Ivana Kuska.

Pohár sa bude hrať  tento rok ináč. Ako otvorený turnaj 3×3 basketbalu. Prihlasovanie bude cez 3×3 planet a víťaz získa finančnú odmenu. Bližšie info čoskoro.

 


(No Ratings Yet)